Hugo Boss yeni iş ortaklarıyla buluştu

Hugo Boss Tekstil Sanayi Tedarikçi Zirvesi Gerçekleşti.

HUGO BOSS Tekstil Sanayi Tedarikçi Zirvesi gerçekleşti. Ege Serbest Bölgesi’nde yer alan HUGO BOSS Tekstil Sanayi kampüsünde gerçekleşen organizasyona, HUGO BOSS Tekstil Sanayi’nin son bir yılda iş ortağı olan 30’a yakın yurtiçinden tedarikçi katıldı. Etkinlikte ayrıca Ayvansaray Üniversitesi Rektörü ekonomist ve yazar Prof. Dr Emre Alkin konuk konuşmacı olarak sahne aldı.

HUGO BOSS Tekstil Sanayi, 2025 yılına kadar 2 kat büyüme hedefi olan HUGO BOSS Grubu’nun bu süreçte en büyük rekabet avantajlarından biri olmaya hazırlanıyor. Aynı dönemde, Avrupa’ya yönelik yakın tedarik avantajı ve esnekliği sebebiyle İzmir’deki üretim hacmi de 2 kat artacak. Etkinliğin açılışında konuşan HUGO BOSS Tekstil Sanayi Genel Müdürü Arif Kaya “Bunu başarmak için iş ortaklarımızın desteğine ve uzun vadeli stratejik iş ortaklıklara ihtiyaç duyuyoruz.  Salgın sonrası yerel tedarikçilerimizle birlikte büyümeyi hedefliyoruz. Tedarik zincirinde fiyat, kalite ve zamanında teslimat en önemli önceliklerimiz olacak. Dünyada yaşanan rahat kıyafetlere geçiş trendinden yararlanmaya devam edeceğiz. 2022 yılında mevcut üretim kapasitemize 2,5 milyon penye ürünü ekleyeceğiz.  Ürün portföyümüzle grubumuzun açık ara en büyük üreticisi olarak tedarik zincirimize liderlik etmeyi sürdüreceğiz. 2022 yılı sonuna kadar 1000’e yakın yeni arkadaşımızı aramıza katmaya hazırlanıyoruz” diye konuştu.

HUGO BOSS Tekstil Sanayi hakkında

İzmir, 1999 yılından bu yana HUGO BOSS AG’nin en büyük üretim tesisine ev sahipliği yapmaktadır. Toplam 120.000 metrekare kampüs içerisinde ve Ege Serbest Bölgesi’nde yer alan HUGO BOSS Tekstil Sanayi üretim tesisleri, erkek giyim, kadın giyim, gömlek, spor giyim ve penye gibi farklı ürün gruplarında üretim gerçekleştirmektedir. HUGO BOSS Tekstil Sanayi ayrıca üretim becerileri, teknik bilgi ve inovasyon alanlarında da Grubun bilgi kaynağı olarak işlev görmektedir. 

Hibya Haber Ajansı

Okunma